brezno.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Brezno

Aktuálne spravodajstvo

Lajčák navštívil Turecko, hovoril s predstaviteľmi o puči

Minister hovoril s tureckými partnermi o tom, čo sa vlastne udialo po neúspešnom puči, kde je príčina nedorozumenia medzi EÚ a Tureckom a hlavne čo treba urobiť, aby sa vzájomná dôvera zvýšila. BRATISLAVA 26. augusta (WebNoviny.sk) - Turecko je strategický partner pre Európsku úniu (EÚ) a je veľa tém, o ktorých s ním treba hovoriť, uviedol slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Počas štvrtkovej návštevy Ankary sa v tejto súvislosti zhodol so svojimi tureckými partnermi, že mať spolu dialóg a hovoriť o veciach otvorene je podstatne lepšie než si posielať odkazy cez médiá. Ako informoval agentúru SITA hovorca rezortu zahraničia Peter Stano, slovenský minister navštívil Turecko nielen ako šéf slovenského rezortu diplomacie ale aj ako predstaviteľ predsedníckej krajiny EÚ. Po júlovom neúspešnom puči v Turecku ho Európska únia odsúdila a podporila legitímnu vládu a prezidenta. "Napriek tomu následne došlo k zhoršeniu vzájomnej atmosféry a dôvery medzi úniou a Tureckom, " konštatoval Lajčák. Minister preto hovoril s tureckými partnermi čo sa vlastne udialo, kde je príčina nedorozumenia a hlavne čo treba urobiť aby sa vzájomná dôvera zvýšila, aby došlo k posunu v prístupových rokovaniach a v témach ako sú vízová liberalizácia, readmisná dohoda a migračná dohoda. Odporúčame: Fico sa v Moskve stretol s Putinom, hovorili aj o Lajčákovi Zároveň minister dodal, že jeho návšteva potvrdila "ako dôležité je stretávať sa, komunikovať, hovoriť priamo o veciach, na ktoré máme odlišné názory, pýtať sa a dostávať odpovede". Veľmi dôležitým priestorom pre takúto výmenu bude budúcotýždňová neformálna schôdzka ministrov zahraničných vecí EÚ v Bratislave. Na nej sa bude hovoriť o Turecku a zúčastniť by sa jej mal aj turecký partner. Slovenský minister sa počas krátkeho pobytu v Ankare stretol s predsedom parlamentu Ismailom Kahramanom, položil kvety na pamiatku obetí prevratu v rozbombardovanom vestibule Veľkého národného zhromaždenia, rokoval s premiérom Binalim Yildirimom, ministrom zahraničnych vecí Mevlutom Čavušoglum a ministrom pre európske záležitosti Omerom Celikom. Všetci tureckí partneri opakovane na rokovaniach aj verejne pred médiami vyzdvihli postoj Slovenska k neúspešnému pokusu o prevrat a poďakovali sa za solidaritu a podporu, ocenili najmä to, že minister Lajčák bol z európskych partnerov prvý, kto počas kritickej noci 15. júla volal svojim tureckým partnerom a ubezpečil ich o podpore SR a EÚ, informoval Stano. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Lajčák navštívil Turecko, hovoril s predstaviteľmi o puči

Fico: Ruské sankcie sú škodlivé, nepriniesli absolútne nič

Existujú objektívne faktory, prečo poklesol vzájomný obchod s Ruskom, nemali by sme sa však na to pozerať ako na jav, ktorý akceptujeme bez akéhokoľvek úsilia, myslí si premiér Robert Fico.MOSKVA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Okrem plynovodu NordStream 2 a voľbe nového generálneho tajomníka OSN sa premiér Robert Fico zhováral s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Moskve aj o vzájomnom obchode a sankciách uvalených na Rusko. "Prirodzene sme sa venovali téme, ktorá nás všetkých trápi, a to je téma pomerne výrazného poklesu vzájomného obchodu medzi Slovenskom a Ruskou federáciou. Sú tu mnohé objektívne faktory pre ktoré tak je, ale nemali by sme sa na to pozerať ako na jav, ktorý akceptujeme bez akéhokoľvek úsilia," povedal Fico po stretnutí s tým, že Ruská federácia je pre Slovensko dôležitým partnerom. Práve preto, aby sa vzájomný obchod zlepšil, sa partneri dohodli, že sa urýchli 18. zasadnutie medzivládnej komisie. Toto stretnutie by sa mohlo uskutočniť začiatkom budúceho roka. "Chceme pripraviť túto komisiu tak, aby bola ďalším stimulom k vzájomným vzťahom a zastaveniu toho prepadu najmä obchodnej bilancie, ktorý sledujeme už druhý rok," objasnil slovenský premiér. Odporúčame: Fico sa v Moskve stretol s Putinom, hovorili aj o Lajčákovi Fico: Slovensko nevie ovplyvniť projekty ako NordStream 2 Pokiaľ ide o sankcie, Fico zdôraznil, že jeho osobný názor je dobre známy, na druhej strane rešpektuje, že sme členský štát EÚ. Slovensku sankcie podľa Fica nepáčia, dokonca sme tvrdili, že vytvárať zoznamy ľudí, ktorí nemôžu cestovať do EÚ, nemá veľkú logiku. "Na jednej strane hovoríme, že spory treba riešiť dialógom, ale potom nemôžete s nikým ten dialóg viesť, lebo ten človek nemôže cestovať," tvrdí predseda vlády. "Ja sa domnievam, že je na čase sa k tejto téme postaviť veľmi racionálne a povedať, že sankcie poškodzujú ako EÚ, tak aj Ruskú federáciu. Nepriniesli nič, absolútne nič nepriniesli v citlivých témach, ktoré sankcie mali ovplyvniť," myslí si Fico. Preto jeho názor je, že pokiaľ vznikne pozitívna atmosféra v Európe, vždy budeme za zrušenie týchto sankcií. Na rokovaní sa však nevenovali len vážnym témam, ale aj športu. "Opäť je tu na stole pôsobenie Slovana Bratislava v KHL. Ja predpokladám, že táto udalosť, ktorá je veľmi populárna na Slovensku, bude naďalej v pravidelnom športovom kalendári. Myslím si, že je dobré, že aj takýmto spôsobom sa krajiny dávajú dohromady," dodal Fico po rokovaní s Putinom pred odjazdom do Varšavy, kde ho v piatok čaká rokovanie Visegrádskej štvorky s Nemeckom. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Fico: Ruské sankcie sú škodlivé, nepriniesli absolútne nič

Fico: Slovensko nevie ovplyvniť projekty ako NordStream 2

Podľa premiéra Roberta Fica zostane preprava plynu cez Slovensko zachovaná.MOSKVA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Slovensko je malá krajina, nevie ovplyvňovať také obrovské projekty, ako je projekt plynovodu NordStream 2. "Slovensko nemá ako ovplyvniť rozhodnutia Nemecka a Ruska a ďalších krajín, ktoré sú v hre," povedal po rokovaní s ruským prezidentom Vladimirom Putinom slovenský premiér Robert Fico. Tvrdí ale, že preprava plynu cez Slovensko bude zachovaná. Na rokovaní o plynovode sa v delegácii za ruskú stranu zúčastnil aj šéf Gazpromu Aleksej Miller a za slovenskú stranu člen dozornej rady Eustreamu a nový spolumajiteľ SPP Daniel Křetinský. "Ak NordStream 2 nebude, tak prepravná kapacita cez územie Slovenska zostane prakticky nedotknutá a ideme ďalej. Ak NordSream 2 bude, tak ma zaujíma, ako táto kapacita bude využitá. Toto bol jediný dôvod, pre ktorý som ja otváral tieto otázky," povedal premiér o hlavnom bode rokovania. "My robíme všetko preto, aby pri každom variante, ktorý príde, lebo sme malá krajina, nevieme ovplyvňovať takéto obrovské projekty, aby Slovensko svoju tranzitnú kapacitu nestratilo," povedal premiér s tým, že si myslí, že Slovensko obhájilo svoje národné záujmy. Odporúčame: Fico: Ruské sankcie sú škodlivé, nepriniesli absolútne nič Fico sa v Moskve stretol s Putinom, hovorili aj o Lajčákovi "Slovensko podpísalo v roku 2015 veľmi dôležitú dohodu o rope. Je to veľmi zaujímavá a výhodná dohoda pre SR, preto v oblasti energií sa ukazuje, že spolupráca pokračuje veľmi dobre a v tomto duchu vnímame Ruskú federáciu ako spoľahlivého partnera, pokiaľ ide o dodávky energií pre Slovensko," povedal ďalej na margo energetiky Fico. Premiér už pred rokovaním so šéfom Kramľa pripomenul, že plynové potrubie, ktoré ide cez Slovensko, má kapacitu takmer 100 miliárd metrov kubických plynu, momentálne ide cezeň približne 60 miliárd ročne. Ak by prestal cez Slovensko tiecť ruský plyn na západ, prídeme podľa premiéra ročne zhruba o 800 miliónov eur. "My sa preto nemôžeme pozerať na projekt NordStream 2 len tak nezaujato. Ak bude, a zdá sa, že je to viac realita ako nerealita, musíme sa na to pripraviť. Ako využijeme to potrubie, ktoré cez Slovensko ide, čo budeme robiť," povedal Fico s tým, že pokiaľ ide o tento plynovod, zaujíma ho iba jediné. "Či rúra, ktorá ide cez Slovensko, vyschne alebo nevyschne," zdôraznil. Slovensko plynovod, ktorý má ísť do Nemecka severnou trasou popod Baltské more, považuje za ekonomicky nepotrebný a politicky škodlivý. Okrem Slovenska by na tranzitných poplatkoch prišla o peniaze aj Ukrajina, ktorá je od tranzitu plynu závislá. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Fico: Slovensko nevie ovplyvniť projekty ako NordStream 2

Fico sa v Moskve stretol s Putinom, hovorili aj o Lajčákovi

O téme voľby nového generálneho tajomníka OSN hovoril premiér Robert Fico vo štvrtok aj v francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom.MOSKVA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Voľba generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov bola jednou z tém, ktoré na rokovaní s ruským prezidentom Vladimirom Putinom otvoril premiér Robert Fico, ktorý navštívil Moskvu. Ako po stretnutí so šéfom Kremľa informoval Fico, hovorili spolu o tom, že by sa malo dodržať, aby bol generálny tajomník z regiónu strednej a východnej Európy. Premiér ale zdôraznil, že rozhovory o nadchádzajúcej voľbe nespočívajú v tom, že členský štát Bezpečnostnej rady OSN povie, či za daného kandidáta zahlasuje alebo nie. Ako ďalej priznal, o tejto téme hovoril vo štvrtok aj s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom. Slovenským kandidátom je minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Odporúčame: Fico: Ruské sankcie sú škodlivé, nepriniesli absolútne nič Fico: Slovensko nevie ovplyvniť projekty ako NordStream 2 Podľa Fica ponúkame kvalitného kandidáta "Ponúkame kvalitného kandidáta a pokiaľ ide o mňa, veľmi otvorene hovorím, že by sme nemali ísť na túto voľbu len z pohľadu pohlavia, ale že by sa malo predovšetkým pozerať na kvalitu daného kandidáta, ktorý prichádza do úvahy," informoval ďalej šéf slovenskej vlády. "Rozhovory o generálnom tajomníkovi OSN nespočívajú v tom, že sa opýtate, či budú voliť a oni povedia áno alebo nie. Hovorili sme o tom, že generálny tajomník je predsa volený BR OSN, kde sú stáli aj nestáli členovia. Hlas jednej krajiny nie je rozhodujúci," povedal ďalej Fico s tým, že jeho povinnosťou je predstavovať kandidáta našej krajiny, ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, ako vhodného kandidáta. "Myslím, že takto ho vnímajú aj tu v RF. Bolo by ale nekorektné, aby som v tomto okamihu povedal, ako sa bude správať ten alebo ten členský štát BR OSN," poznamenal premiér. Na túto tému vo štvrtok hovoril aj s prezidentom ďalšieho štátu, ktorý je stálym členom Bezpečnostnej rady OSN, francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom. Fico podľa vlastných slov využíva každú príležitosť, aby Lajčáka podporil. "Napríklad ak sa stretneme s predstaviteľmi krajiny, ktorá je v BR OSN či už ako stály alebo nestály člen, túto tému automaticky otvárame všade, kde taká príležitosť je. Je to normálny spôsob podpory nášho kandidáta," uzavrel tému voľby generálneho tajomníka OSN premiér. V hre ostáva desať uchádzačov V hre o nástupcu súčasného šéfa organizácie Pan Ki-muna zostáva desať uchádzačov po tom, čo niektorí kandidáti po priebežných hlasovaniach členov Bezpečnostnej rady odstúpili. Ďalšie hlasovanie je naplánované na 29. augusta. V poradí druhý päťročný mandát Pan Ki-muna vyprší 31. decembra. Tento post je tradične obsadzovaný predstaviteľom vždy z inej oblasti sveta. Afrika, Ázia, západná Európa i Latinská Amerika už túto skúsenosť majú, východná Európa však zatiaľ nie. Pan Ki-mun by podľa vlastných slov privítal, keby ho vo funkcii vystriedala po prvý raz žena. Momentálne sa o tento post uchádza päť žien. Výber nového generálneho tajomníka OSN závisí od 15-člennej Bezpečnostnej rady, ktorá musí ešte odporučiť svojho favorita na schválenie 193-člennému Valnému zhromaždeniu. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Fico sa v Moskve stretol s Putinom, hovorili aj o Lajčákovi

Trenčín vo Viedni zabojoval, s Európou sa rozlúčil výhrou

Pre AS Trenčín sa skončila púť tohtosezónnou pohárovou Európou, Rapid Viedeň nebude chýbať pri žrebe skupinovej fázy Európskej ligy.VIEDEŇ 25. augusta (WebNoviny.sk) - Futbalisti AS Trenčín nepostúpili do skupinovej fázy Európskej ligy 2016/2017. Zverenci trénera Martina Ševelu síce zvíťazili 2:0 na pôde rakúskeho SK Rapid Viedeň vo štvrtkovej odvete play-off, no keďže v minulotýždňovom prvom meraní síl podľahli v Žiline 0:4, do hlavnej fázy súťaže prenikol Rapid. Odporúčame: Video: Stoch žiari vo Fenerbahce, tímu opäť pomohol gólom V Monaku vyžrebovali základné skupiny Ligy majstrov Ronaldo vystriedal Messiho, je najlepším hráčom v Európe Skóre duelu otvoril v 12. min Angličan James Lawrence, ktorý získal loptu a strelou z hranice šestnástky prekonal slovenského reprezentanta v bránke Rapidu Jána Novotu. Druhý gól Trenčína pridal v 35. min Jakub Paur - hlavičkoval presne k vzdialenejšej pravej žrdi. Trenčania sa usilovali o tretí gól a zdramatizovanie súboja, pribrzdilo ich však vylúčenie Denisa Janča v 53. min. Rapid následne prevzal iniciatívu, ale ani Viedenčania už nedokázali skórovať. Pre Trenčín sa skončila púť tohtosezónnou pohárovou Európou, Rapid nebude chýbať pri piatkovom žrebe skupinovej fázy EL. Európska liga 2016/2017 - play-off - odveta - štvrtok - výsledok: SK Rapid Viedeň (Rak.) - AS Trenčín (SR) 0:2 (0:2) - prvý zápas 4:0 - do skupinovej fázy postúpil Rapid Viedeň Góly: 12. Lawrence, 35. Paur, ŽK: 56. Schaub - 44. Aliko Bala, 46. Jančo, 52. Paur, 56. Holúbek, ČK: 53. Jančo (Trenčín) po druhej ŽK, rozhodoval: Stavrev (Maced.), 21 200 divákov Zostavy: Rapid: Ján Novota - Pavelič, Dibon, M. Hofmann, Auer - Močinič, Grahovac - Schaub (90.+ S. Hofmann), Murg (46. Schwab), Traustason (83. Schrammel) - Joelinton Trenčín: Šemrinec - M. Šulek, Udeh, Kleščík, Holúbek (84. Halgoš) - Ket (64. Kingsley Madu), Lawrence - Jančo - Paur, Janga, Aliko Bala (79. E. Prekop) I. polčas Rapid bol blízko ku gólu už v 3. min odvetného duelu: Joelinton ustál súboj a zľava sa rútil sám na bránku, Šemrinec však jeho úmysel vystihol a loptu nepustil pomedzi svoje nohy. Trenčín udrel z prvej príležitosti - v 12. min aktívny Lawrence získal loptu od Močiniča a strelou z hranice pokutového územia prekonal Novotu. Rapid viackrát prenikol do blízkosti trenčianskeho gólmana, ale Šemrinca vážne neohrozil. Po polhodine hry hlavičkoval Aliko Bala z 11 metrov tesne vedľa pravej žrde Novotovej bránky. V 35. min sa Trenčania po tretí či štvrtý raz ocitli v pokutovom území a opäť z toho vyťažili gól - Holúbekov center usmernil Paur hlavou presne k vzdialenejšej pravej žrdi. Rapid, s náskokom skresaným na polovicu, mierne zneistel. II. polčas Ambície Trenčanov pre druhý polčas výrazne naštrbili úvodné minúty tohto dejstva. Jančo dostal dve žlté karty počas siedmich minút a musel odísť z arény. Iniciatívu vzápätí prevzalo domáce mužstvo, neuspelo však pri pokusoch Paveliča ani Auera. V 66. min Janga v ojedinelej príležitosti AS Trenčín hlavičkoval do Novotovho náručia. O päť minút neskôr potvrdil trápenie Rapidu v ofenzíve Traustason, ktorý zvnútra pokutového územia nenamieril medzi žrde. V 87. min nepochodil v záverečnej príležitosti odvety Schaub, ktorý bol s tromi gólmi hrdinom Rapidu v Žiline. Hlasy (zdroj: TV Dajto): Martin Ševela (tréner Trenčína): "Výkon bol naozaj výborný, nie len sympatický. Vôbec sa nemusíme hanbiť. Povedali sme si, že ideme po víťazstvo, to sme splnili. Škoda, že sme dali len dva góly. V druhom polčase sa mi nepozdávali verdikty rozhodcu, ale nechcem o tom hovoriť. Mrzí nás, že sme z Európy vonku. Naša pozornosť sa teraz presúva na ligu. Takýto futbal by sme chceli ponúkať. Kvalita mužstiev v Európe je na úplne inej úrovni, o tom sme sa presvedčili aj dnes. Víťazstvo je povzbudením, máme sa o čo oprieť. Teraz trochu mrzí tá Legia Varšava (eliminácia v 3. predkole Ligy majstrov, pozn.), ktorá sa dostala do skupiny Ligy majstrov. Ak by vtedy bola pri nás šťastena, mohlo to dopadnúť inak. Jeden príbeh je za nami, iný však pred nami." Ján Novota (brankár Rapidu): "Dnešný zápas nebol z našej strany dobrý. Trenčín hral veľmi dobre, my sme prespali začiatok. Ani neviem, ako to vysvetliť. Chceli sme postúpiť, to je pre nás v tejto chvíli dôležité. Samozrejme, neteší nás prehra, ale radšej nech príde v takomto zápase. Zajtra uvidíme, koho dostaneme do skupiny. Verím, že ukážeme lepšiu hru ako dnes." Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Trenčín vo Viedni zabojoval, s Európou sa rozlúčil výhrou

Video: Stoch opäť skóroval, Sparta ušla hrobárovi z lopaty

Miroslav Stoch v play-off dvojzápase Európskej ligy proti švajčiarskemu mužstvu Grasshoppers Zürich strelil dovedna tri góly.ISTANBUL 25. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenský futbalista Miroslav Stoch významnou mierou pomohol svojmu tureckému zamestnávateľovi Fenerbahce Istanbul postúpiť do skupinovej fázy Európskej ligy - v play-off dvojzápase proti švajčiarskemu mužstvu Grasshoppers Zürich strelil dovedna tri góly. V prvom meraní síl skóroval dvakrát (konečný výsledok 3:0) a v odvete prekonal súperovho brankára raz (2:0). Z "Miňa" sa v Turecku stal miláčik fanúšikov. Odporúčame: Trenčín vo Viedni zabojoval, s Európou sa rozlúčil výhrou Tréner Kozák dal Stochovi červenú, v \'repre\' ho nechce Video: Stoch zažiaril v Európskej lige, strelil dva góly Nitriansky odchovanec Stoch si podľa najnovších vyjadrení reprezentačného trénera Jána Kozáka pod aktuálnym lodivodom v najcennejšom drese už nezahrá. Dvadsaťšesťročný krídelník, ktorý má povesť problémového hráča, odohral v najcennejšom drese dosiaľ 55 stretnutí a dal v nich šesť gólov. Iba 167 cm vysoký Miroslav Stoch je rodákom z Nitry, okrem domovského klubu hral aj v Anglicku za FC Chelsea, v Holandsku za FC Twente Enschede, ako kmeňový hráč Fenerbahce Istanbul strávil ostatné tri roky na hosťovaniach - postupne v gréckom PAOK Solún, tíme Al Ain zo Spojených arabských emirátov a v uplynulej sezóne v tureckom Bursaspore. Futbalisti West Hamu prekvapujúco zostali pred bránami skupinovej fázy Európskej ligy, kde naopak postúpil ich premožiteľ Astra Giurgiu. Prvé vzájomné meranie síl sa skončilo nerozhodne 1:1, ale v odvete boli úspešnejší hráči rumunského zástupcu, ktorí v Anglicku triumfovali tesne 1:0 zaslúhou gólu Filipeho Teixeiru. Účasť v skupinovej fáze EL si vybojovali aj futbalisti Sparty Praha, ktorí utiekli hrobárovi z lopaty - prvý duel s dánskym SönderjyskE sa skončil bezgólovou remízou a v 40. min odvetného stretnutia prehrávali "rudí" už 0:2, ale gólmi Davida Lafatu, Josefa Šurala a Jakuba Brabca zápas otočili a zvíťazili 3:2. Priebežný súhrn výsledkov štvrtkových odvetných stretnutí play-off o postup do skupinovej fázy futbalovej Európskej ligy 2016/2017: SK Rapid Viedeň (Rak.) - AS Trenčín (SR) 0:2 (0:2) - prvý zápas 4:0 - do skupinovej fázy postúpil Rapid Viedeň Góly: 12. Lawrence, 35. Paur, rozhodoval: Stavrev (Maced.) FK Karabach (Azer.) - IFK Göteborg (Švéd.) 3:0 (2:0) - prvý zápas 0:1 - do skupinovej fázy EL postúpil FK Karabach Góly: 19. Sadiqov, 26. Muarem, 51. Dani Quintana, rozhodoval: Bezborodov (Rus.) FC Slovan Liberec (ČR) - AEK Larnaka (Cyp.) 3:0 (1:0) - prvý zápas 1:0 - do skupinovej fázy EL postúpil Liberec Góly: 8., 15. a 41. J. Sýkora, ČK: 90. A. Murillo (Larnaka), rozhodoval: Bebek (Chor.) Martin Dúbravka odchytal celý duel, Igor Súkenník nastúpil v 89. min, Filip Lesniak (všetci Liberec) nefiguruje v zápise o stretnutí Grasshoppers Zürich (Švaj.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 0:2 (0:0) - prvý zápas 0:3 - do skupinovej fázy EL postúpilo Fenerbahce Istanbul Góly: 77. Fernandao, 84. Stoch, rozhodoval: Makkelie (Hol.) Martin Škrtel odohral celé stretnutie a v 65. min dostal ŽK, Miroslav Stoch (obaja Fenerbahce) odohral celý zápas a v 84. min skóroval Bröndby Kodaň (Dán.) - Panathinaikos Atény (Gréc.) 1:1 (1:0) - prvý zápas 0:3 - do skupinovej fázy EL postúpil Panathinaikos Atény Góly: 35. Muchtar - 66. I. Ivanov, rozhodoval: Drachta (Rak.) Rosenborg Trondheim (Nór.) - FK Austria Viedeň (Rak.) 1:2 (0:0) - prvý zápas 1:2 - do skupinovej fázy EL postúpil FK Austria Viedeň Góly: 59. Gytkjaer - 58. Grünwald, 69. Kayode, rozhodoval: Atkinson (Angl.) FK Partizani Tirana (Alb.) - FK Krasnodar (Rus.) 0:0 - prvý zápas 0:4 - do skupinovej fázy EL postúpil FK Krasnodar Rozhodoval: Kehlet (Dán.) RSC Anderlecht Brusel (Belg.) - SK Slavia Praha (ČR) 3:0 (2:0) - prvý zápas 3:0 - do skupinovej fázy EL postúpil RSC Anderlecht Brusel Góly: 22. Tielemans, 40. Teodorczyk, 61. Heylen, rozhodoval: Taylor (Angl.) Jaroslav Mihalík odohral celý druhý polčas a Dušan Švento (obaja Slavia) nefiguruje v zápise o stretnutí AC Sparta Praha (ČR) - SönderjyskE (Dán.) 3:2 (1:2) - prvý zápas 0:0 - do skupinovej fázy EL postúpila Sparta Praha Góly: 44. Lafata, 69. Šural, 85. Brabec - 35. Uhre, 40. Klove, rozhodoval: Madden (Škót.) PAOK Solún (Gréc.) - Dinamo Tbilisi (Gruz.) 2:0 (2:0) - prvý zápas 3:0 - do skupinovej fázy EL postúpil PAOK Solún Góly: 5. G. Rodrigues, 45. Tzavellas, rozhodoval: Lechner (Rak.) FK Shkëndija Tetovo (Maced.) - KAA Gent (Belg.) 0:4 (0:0) - prvý zápas 1:2 - do skupinovej fázy EL postúpil KAA Gent Góly: 60. a 69. K. Coulibaly, 81. Perbet, 86. Neto, rozhodoval: Banti (Tal.) BATE Borisov (Biel.) - FC Astana (Kaz.) 2:2 (1:0) - prvý zápas 0:2 - do skupinovej fázy EL postúpil FC Astana Góly: 27. Gordejčuk, 89. Stasevič - 50. Maksimovič, 76. Twumasi, ČK: 82. Rios (BATE), rozhodoval: Chapron (Fr.) AZ Alkmaar (Hol.) - FK Vojvodina Nový Sad (Srb.) 0:0 - prvý zápas 3:0 - do skupinovej fázy EL postúpil AZ Alkmaar Rozhodoval: Stieler (Nem.) KRC Genk (Belg.) - NK Lokomotiva Záhreb (Chor.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 2:2 - do skupinovej fázy EL postúpil KRC Genk Góly: 2. Samata, 50. Bailey, rozhodoval: Beaton (Škót.) Osmanlispor (Tur.) - FC Midtjylland (Dán.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 1:0 - do skupinovej fázy EL postúpil Osmanlispor Góly: 20. a 50. T. Pinto, rozhodoval: Aranovskij (Ukr.) NK Maribor (Slovin.) - FK Gabala (Azer.) 1:0 (0:0) - prvý zápas 1:3 - do skupinovej fázy EL postúpil FK Gabala Gól: 66. Tavares, ČK: 69. Weeks (Gabala), rozhodoval: Kassai (Maď.) Crvena zvezda Belehrad (Srb.) - US Sassuolo (Tal.) 1:1 (0:1) - prvý zápas 0:3 - do skupinovej fázy EL postúpil US Sassuolo Góly: 54. Katai - 28. Berardi, rozhodoval: Fernández Borbalán (Šp.) AS Saint-Étienne (Fr.) - Beitar Jeruzalem (Izr.) 0:0 - prvý zápas 2:1 - do skupinovej fázy EL postúpil AS Saint-Étienne ČK: 45. Ruffier (St. Étienne), rozhodoval: Jug (Slovin.) West Ham United (Angl.) - Astra Giurgiu (Rum.) 0:1 (0:1) - prvý zápas 1:1 - do skupinovej fázy EL postúpila Astra Giurgiu Gól: 45. F. Teixeira, rozhodoval: Gräfe (Nem.) Šachtar Doneck (Ukr.) - Istanbul Basaksehir (Tur.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 2:1 - do skupinovej fázy EL postúpil Šachtar Doneck Góly: 23. Attamah (vlastný), 71. Marlos (z pok. kopu), rozhodovali: I. Kružliak - Balko, T. Somoláni (všetci SR) Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Stoch opäť skóroval, Sparta ušla hrobárovi z lopaty

Začal starý Tatranský pohár, Poprad hladko podľahol Třincu

K deštrukcii domácich dvoma gólmi prispeli aj slovenský kanonier Ján Sýkora a brankár Peter Hamerlík.POPRAD 25. augusta (WebNoviny.sk) - V prvom stretnutí domáceho Popradu na 69. ročníku druhého najstaršieho hokejového turnaja v Európe o Tatranský pohár (25.- 27. 8. 2016) "kamzíci" podľahli českému Třincu jednoznačne 1:6. Odporúčame: Švédski hokejisti objavili Tatry, prekvapila ich cena piva Jediný gól podtatranského tímu strelila letná akvizícia Marek Zagrapan, v bránke Popradu stál Linus Fernström, ktorý v lete prišiel zo švédskej Karlskrony. K deštrukcii domácich prispeli aj Slováci - brankár Peter Hamerlík, dvoma presnými zásahmi kanonier Ján Sýkora a jedným gólom Štefan Ružička. Hokejisti fínskeho mužstva Pelicans Lahti zvíťazili v úvodnom stretnutí Tatranského pohára 2016 nad Örebrom HK tesne 3:2. V drese švédskeho klubu pôsobí aj slovenské bratské duo Július a Libor Hudáčkovci. Brankár Július bol vo štvrtok iba dvojkou, útočník Libor nebodoval. Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí hokejového turnaja Tatranský pohár 2016: Örebro HK (Švéd.) - Pelicans Lahti (Fín.) 2:3 (0:1, 2:1, 0:1) Góly: 28. Wiklander, 38. Andersson - 9. Leimu, 38. Erkinjuntti, 53. Rekonen Július Hudáček nechytal, Libor Hudáček (obaja Örebro) nebodoval HK Poprad (SR) - HC Oceláři Třinec (ČR) 1:6 (0:1, 1:2, 0:3) Góly: 23. Zagrapan - 26. a 29. Ján Sýkora, 7. Petružálek, 53. Hrabal, 55. Š. Růžička, 60. Hrňa Peter Hamerlík odchytal celé stretnutie, Rastislav Špirko 0+1, Štefan Ružička 1+0 a Ján Sýkora (všetci Třinec) 2+0 Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Začal starý Tatranský pohár, Poprad hladko podľahol Třincu

Video: Kovaľčuk strelil hetrik, Daciuk si v KHL otvoril účet

Tridsaťosemročný Pavel Daciuk odohral v NHL 14 sezón. Po príchode do KHL strelil v drese SKA Petrohrad svoj prvý gól.MOSKVA 25. augusta (WebNoviny.sk) - Hokejisti SKA Petrohrad vo štvrtkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade triumfovali nad Salavatom Julajev Ufa jednoznačne 7:1. Skóre stretnutia otvoril skúsený Pavel Daciuk, pre ktorého to bol prvý bod v KHL po príchode z Detroitu Red Wings. Odporúčame: Slovan prehral aj druhý zápas sezóny KHL v Togliatti Tridsaťosemročný Daciuk odohral v NHL 14 sezón, počas ostatnej výluky v sezóne 2012/2013 pôsobil v konkurenčnom CSKA Moskva. Hetrikom sa blysol ďalší niekdajší hráč zámorskej profiligy Iľja Kovaľčuk, túžiaci získať opäť povesť nebezpečného strelca, o ktorú prišiel v uplynulom ročníku KHL. Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL): Lada Togliatti - HC Slovan Bratislava 5:2 (2:0, 0:0, 3:2) Góly: 10. Bočarov, 19. R. Achmetov, 51. Krysanov, 59. Bumagin, 60. M. Johansson - 54. Taffe, 54. Cheechoo Metallurg Novokuzneck - HC Jugra Chanty-Mansijsk 1:7 (0:0, 0:5, 1:2) Góly: 52. Blagoj - 29. a 48. Varfolomejev, 39. a 54. P. Medvedev, 27. Kurjanov, 34. Panov, 34. Akmaľdinov Sibir Novosibirsk - Barys Astana 5:1 (1:0, 1:1, 3:0) Góly: 52. a 53. Šumakov, 20. Arťuchin, 21. Šalunov, 51. Sannikov - 28. Dawes Avangard Omsk - Avtomobilist Jekaterinburg 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) Góly: 5. Kučerjavenko, 24. Gluchov, 54. Perežogin - 41. Tičar Ak Bars Kazaň - Neftechimik Nižnekamsk 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1) Góly: 42. Tkačov - 60. Polygalov, rozhodujúci sam. nájazd premenil Gynge Severstaľ Čerepovec - Metallurg Magnitogorsk 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0) Góly: 7. Truňov, 33. Černov, rozhodujúci sam. nájazd premenil Truňov - 13. Kaletnik (z tr. strieľania), 55. Moziakin Torpedo Nižnij Novgorod - Dinamo Riga 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Góly: 22. D. Siomin, 57. Daugavinš CSKA Moskva - Traktor Čeľabinsk 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) Góly: 28. Muršak, 35. Ožiganov, 42. Da Costa HK Soči - Jokerit Helsinki 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) Góly: 4., 20. a 60. Petersson - 20. Genoway, 36. Jormakka SKA Petrohrad - Salavat Julajev Ufa 7:1 (2:0, 3:0, 2:1) Góly: 22., 33. a 49. Kovaľčuk, 1. Daciuk, 12. Vojnov, 40. Plotnikov, 59. Gusev - 53. Hartikainen Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Kovaľčuk strelil hetrik, Daciuk si v KHL otvoril účet

DAC po bezgólovej remíze so Senicou zostáva stále posledný

V siedmich vystúpeniach má klub zo Žitného ostrova iba dva body za remízy.SENEC 25. augusta (WebNoviny.sk) - Futbalisti Dunajskej Stredy hrali nerozhodne 0:0 s hráčmi FK Senica na detašovanej domácej pôde v NTC SFZ v Senci vo štvrtkovom stretnutí 7. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2016/2017. "Žlto-modrí" mali síce viac gólových príležitostí, strelecká nemohúcnosť i zákroky brankára Senice Michala Šullu však nedovolili DAC-u tešiť sa z premiérového ligového víťazstva v tejto sezóne. V zakončení sa nepresadili Ákos Szarka, Erik Pačinda a najmä Peter Štepanovský, ktorý v 41. min spálil tutovku: z troch metrov netrafil do prázdnej bránky. Dunajská Streda zostala v tabuľke Fortuna ligy na poslednej 12. priečke, v siedmich vystúpeniach má klub zo Žitného ostrova iba dva body za remízy. "Záhoráci" sa posunuli zo šiesteho na priebežné 4. miesto s 10 bodmi. Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 7. kolo - štvrtok: FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 0:0 - hralo sa v Senci ŽK: 12. J. Kosorin, 45. Ebwelle, 49. Pirulo (všetci Senica), rozhodovali: Glova - Bobko, Špivák, 1313 divákov Zostavy: Dunajská Streda: Tofiloski - Štepanovský (79. R. Černák), Ľ. Michalík, Kwin, Brašeň - B. Ľupták, T. Huk, P. Nagy (57. Pambou), Pačinda (66. Vida) - Macou Sarr - Szarka Senica: Šulla - I. Gončar, Březina, Pillár, A. Delgado - M. Kratochvíl - S. Mráz, Pirulo - J. Kosorin (34. F. Blažek), Guillermo López (74. Turyna), Ebwelle Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2016/2017 po štvrtkovom stretnutí 7. kola: 1. ŽP Šport Podbrezová 6 4 2 0 6:1 14 2. MŠK Žilina 6 4 1 1 12:6 13 3. ŠK Slovan Bratislava 6 4 0 2 10:9 12 4. FK Senica 7 3 1 3 7:5 10 5. MFK Ružomberok 6 3 1 2 11:10 10 6. FC Spartak Trnava 6 2 3 1 8:6 9 7. AS Trenčín 6 3 0 3 10:9 9 8. Spartak Myjava 6 2 2 2 5:6 8 9. MFK Zemplín Michalovce 6 2 2 2 3:4 8 10. FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 6 1 1 4 6:7 4 11. 1. FC Tatran Prešov 6 1 1 4 1:11 4 12. DAC 1904 Dunajská Streda 7 0 2 5 7:12 2 Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo DAC po bezgólovej remíze so Senicou zostáva stále posledný

Zeman prijal v Prahe Merkelovú, nevyhli sa incidentu

Jednou z ústredných tém rokovaní Zeman-Merkelová mala byť migračná kríza a medzinárodný terorizmus, druhou Európa po odchode Veľkej Británie z Európskej únie. Praha 25. augusta (WebNoviny.sk) - Nemeckú spolkovú kancelárku Angelu Merkelovú prijal vo štvrtok podvečer na Pražskom hrade český prezident Miloš Zeman. Informovali o tom české médiá. Hostiteľ privítal hostku z Berlína v jej rodnej nemčine a anglicky ju vyzval, aby sa usmievala, Merkelová reagovala na slová Zemana česky. Jednou z ústredných tém rokovaní Zeman-Merkelová mala byť migračná kríza a medzinárodný terorizmus, druhou Európa po odchode Veľkej Británie z Európskej únie, uviedol hovorca českého prezidenta Jiří Ovčáček. Podľa hovorcových slov pre internetový server iDNES.cz prezident venoval kancelárke nielen tradičnú kyticu, ale aj román Jaroslava Haška Osudy dobrého vojáka Švejka, a to nielen v českom origináli s ilustráciami Josefa Ladu, ale aj v preklade do nemčiny. Po stretnutí oboch štátnikov medzi štyrmi očami sa k ním pridali aj členovia delegácií, na českej strane i vicepremiér, minister financií Andrej Babiš a šéf diplomacie Lubomír Zaorálek. Šéfka spolkovej vlády v Berlíne absolvuje osemhodinový nabitý program v Prahe, v rámci ktorého navštívila pred prijatím u prezidenta aj Strahovský kláštor, aby po večeri v Lichtenštajnskom paláci, pred ktorým ju očakávali kritici jej politiky, odcestovala do vlasti. Podľa informácií Českého rozhlasu a internetového servera tíseň.tv došlo počas Merkelovej návštevy v Prahe k menšiemu incidentu, ktorý však neohrozil bezpečnosť kancelárky. Do jej kolóny sa pokúsil naraziť mercedesom istý muž, ktorému policajti museli najskôr pohroziť použitím strelnej zbrane, aby ho napokon zadržali. V jeho automobile údajne našli teleskopický obušok, slzotvorný plyn a putá. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zeman prijal v Prahe Merkelovú, nevyhli sa incidentu

Fico s partnermi v Paríži rokoval o summite v Bratislave

Bratislavský summit, ktorý sa bude konať 16. septembra, musí podľa Fica reagovať aj na základné európske otázky. PARÍŽ 25. augusta (WebNoviny.sk) – Stretnutie sociálno-demokratických lídrov v Paríži prinieslo ďalší posun v agende Bratislavského summitu. Sociálno-demokratickí politici sa podľa slovenského šéfa strany Smer-SD a vlády Roberta Fica zhodli na agende summitu, chcú hovoriť o novej komunikácii s európskou verejnosťou, bezpečnostných otázkach, nezamestnanosti mladých, ale chcú sa dotknúť aj témy Európska únia ako globálny hráč. Premiér o výsledkoch schôdzky informoval médiá v lietadle na ceste z Paríža do Moskvy, kde sa stretne s ruským prezidentom Vladimírom Putinom. Mladí ľudia toho veľa o Únii nevedia Bratislavský summit, ktorý sa bude konať 16. septembra, musí podľa Fica reagovať aj na základné európske otázky. "V Európe dnes, a Slovensko je toho príkladom, neprebieha súboj medzi ľavicou a pravicou, ale prebieha súboj medzi systémovosťou a nesystémovosťou, štandardom a neštandardom, korektnosťou a nekorektnosťou," povedal Fico s tým, že ak vyhrá nesystémovosť a nekorektnosť, bude to koniec EÚ. Zároveň si myslí, že po brexite musí Európa ukázať svojim občanom pozitívnu tvár. "Ja si želám, aby v Európe bolo viac zrozumiteľnej reči, aby sme vedeli európskej verejnosti lepšie predať to, čo Európa robí," pokračoval premiér s tým, že aj keď EÚ ponúka mnohé vynikajúce projekty, mladí ľudia toho veľa o Únii nevedia. "Ďalej si želám, aby Európa bola silnejší hráč v medzinárodných konfliktoch. Nechápem, ako je možné, že sa pozeráme na to, čo sa deje v Sýrii. Nerozumiem tomu, že nemáme rovnaký názor na také elementárne otázky, ako či sankcie voči Rusku áno alebo nie," vyhlásil Fico. Ako dodal, želal by si, aby Európska únia a jej inštitúcie boli podstatne komunikatívnejšie a aby v zásadných zahranično-politických otázkach EÚ bola silnejšia a stabilnejšia. Európska únia potrebuje viac porozumenia To však podľa premiéra neznamená posilnenie kompetencií európskych inštitúcií. "Európska únia nepotrebuje posilňovanie právomocí inštitúcií. Európska únia potrebuje viac porozumenia medzi členskými štátmi," dodal premiér. Na stretnutí, ktoré inicioval francúzsky prezident Francois Hollande, sa zúčastnili aj lídri Portugalska či Rakúska, ale aj predstavitelia inštitúcií ako napríklad predseda europarlamentu Martin Schulz či šéfka európskej diplomacie Federica Mogheriniová. Rokovanie o budúcnosti Európskej únie po brexite čaká premiéra aj v piatok. Vo Varšave sa stretne so svojimi kolegami z Visegrádskej štvorky a nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. Premiéri V4 už minulý mesiac avizovali, že pred summitom si chcú skoordinovať svoje pozície. Fico si však nemyslí, že by mohol nastať rozpor v predstave sociálno-demokratických lídrov a V4. Je totiž podľa neho záujem, aby summit dopadol úspešne. "Ako počúvam, tak viac-menej je zhoda na agende," uzavrel premiér. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Fico s partnermi v Paríži rokoval o summite v Bratislave

Slovan prehral aj druhý zápas sezóny KHL v Togliatti

Základ víťazstva Lady Togliatti priniesla najmä prvá tretina, v ktorej domáci strelili dva góly.TOGLIATTI 25. augusta (WebNoviny.sk) - Hráči Slovana Bratislava nezabodovali ani v druhom vystúpení v rámci nového ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Po utorňajšej prehre s Ak Bars Kazaň (1:2) neuspeli "belasí" ani na ľade v Togliatti a vo štvrtkovom súboji podľahli domácej Lade 2:5. Základ víťazstva Togliatti priniesla najmä prvá tretina, v ktorej domáci strelili dva góly. V 10. min sa presadil Stanislav Bočarov a v 19. min po vyšachovaní hosťujúcej obrany skóroval Rafael Achmetov. Kanadský brankár Slovana Barry Brust, ktorý dostal tentoraz prednosť pred krajanom Justinom Poggem, už nestihol zabrániť puku v sieti. Odporúčame: Video: Kovaľčuk strelil hetrik, Daciuk si v KHL otvoril účet Video: Slovan začal sezónu prehrou, tesne podľahol Kazani Košice majú prvé víťazstvo v LM, predviedli skvelý obrat Hokejisti slovenského zástupcu v tejto nadnárodnej súťaži sa snažili v druhej dvadsaťminútovke skorigovať nepriaznivý stav, pribrzdili ich však nielen tri vylúčenia (dva razy si sadol na trestnú lavicu kapitán Andrej Meszároš, pozn.), ale aj vynikajúci Iľja Ježov v bránke Lady. V tretej tretine dostal domáci útočník Georgij Belousov v 45. min za ošklivý zákrok na zadáka "belasých" Tomáša Starostu trest na 5 minút a do konca stretnutia, hostia však nevyužili početnú výhodu. Naopak, už v hre piatich proti piatim zužitkoval samostatný nájazd Anton Krysanov - 3:0. Hokejisti Slovana však ani za tohto nepriaznivého stavu nezložili zbrane: pri vylúčení Krysanova odvolal tréner Miloš Říha brankára Brusta a americký útočník Jeff Taffe v 54. min znížil. O 28 sekúnd neskôr sa presadil aj niekdajčí najlepší strelec NHL, kanadský zakončovateľ a ďalšia nová predsezónna akvizícia Slovana Jonathan Cheechoo - 3:2. Potom však oslabil tím Pavol Skalický a presilovku v čase 58:04 využil útočník Togliatti Alexander Bumagin. Víťazstvo Lady definitívne spečatil 41 sekúnd pred koncom duelu v dvojnásobnej početnej výhode Mikael Johansson - 5:2, už tretiu gólovú prihrávku si pripísal jeho spoluhráč Nikita Filatov. Slovan Bratislava sa po dvoch stretnutiach na súperovom ľade premiérovo v novom ročníku KHL predstaví pred vlastnými fanúšikmi. Sériu domácich duelov odštartuje v pondelok 29. augusta súbojom proti Torpedu Nižnij Novgorod, v stredu 31. 8. "belasí" privítajú HK Soči a v nedeľu 4. septembra si Slovan zmeria sily so Spartakom Moskva. Kontinentálna hokejová liga - štvrtkový výsledok: Lada Togliatti - HC Slovan Bratislava 5:2 (2:0, 0:0, 3:2) Góly: 10. Bočarov (Sotnieks, Shenfeld), 19. R. Achmetov (A. Streľcov, Sinicyn), 51. Krysanov (Filatov), 59. Bumagin (Filatov), 60. M. Johansson (Filatov) - 54. Taffe (Jeglič, V. Nedorost), 54. Cheechoo (Plastino). Vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše: 45. Belousov (Togliatti) 5 min+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ravodin, A. Soin - Gordenko, Tomilov (všetci Rus.), 4550 divákov Zostavy: Togliatti: Ježov - Gurkin, K. Sotnieks, A. Boľšakov, Maleňkich, Korjagin, Sinicyn - Filatov, Bumagin, M. Johansson - Belousov, V. Komarov, Demagin - Šenfeľd, Krysanov, Bočarov - Achmetov, Mokšancev, A. Streľcov Slovan Bratislava: Brust - Kundrátek, Meszároš, Švarný, Plastino, Starosta, Luža, Matej Pokorný - Chipchura, Taffe, Cheechoo - V. Nedorost, Jeglič, Valský - Lušňák, Viedenský, Skalický - T. Kubalík, Zigo, Michal Hlinka - J. Šiška Hlas (zdroj: hcslovan.sk): Miloš Říha (tréner Slovana Bratislava): "Druhý zápas po sebe vonku, druhá prehra. Začiatok sme prespali, urobili sme niekoľko chýb, po ktorých sme inkasovall. Hra sa následne vyrovnala, dnes sme sa však v dvoch tretinách takmer nedostávali do šancí, tie prišli až v tretej tretine. V nej sme hrali nátlakový hokej, stiahli nepriaznivý stav na 2:3, ale po hrubej chybe prišiel štvrtý, rozhodujúci zásah Lady." Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Slovan prehral aj druhý zápas sezóny KHL v Togliatti

Ronaldo vystriedal Messiho, je najlepším hráčom v Európe

Víťaza oznámili počas štvrtkového podvečerného žrebu skupinovej fázy Ligy majstrov 2016/2017 v Monaku. MONAKO 25. augusta (WebNoviny.sk) - Portugalský útočník v službách Realu Madrid Cristiano Ronaldo získal ocenenie pre najlepšieho hráča pôsobiaceho na "starom kontinente" v sezóne 2015/2016. Víťaza oznámili počas štvrtkového podvečerného žrebu skupinovej fázy Ligy majstrov 2016/2017 v Monaku. Finálovými súpermi 31-ročného úradujúceho majstra Európy a šampióna Ligy majstrov Ronalda boli jeho klubový spoluhráč, Walesan Gareth Bale, a tiež Francúz Antoine Griezmann z Atlética Madrid. Vlani sa druhýkrát z víťazstva v ankete tešila hviezda FC Barcelona Lionel Messi. Argentínčan teraz obsadil až 5. miesto, predstihol ho aj jeho uruguajský klubový spoluhráč Luis Suárez. Odporúčame: V Monaku vyžrebovali základné skupiny Ligy majstrov "Je to pre mňa veľká česť, ďakujem žurnalistom za hlasy," citoval Ronalda web uefa.com. "Moji spoluhráči sú kľúčom k úspechu, a to každý rok. Tvrdo pracujem, ale bez ich pomoci by toto nebolo možné. Ďakujem svojim spoluhráčom z Realu Madrid a portugalskej reprezentácie. Musím spomenúť aj Portugalsko, pretože to bolo výnimočné. V Lige majstrov som triumfoval trikrát, ale získať trofej s národným mužstvom bol vrchol mojej kariéry," vyhlásil Cristiano Ronaldo. Novinári z každej z 55 členských krajín UEFA uviedli v prvom kole hlasovania päť najlepších futbalistov, ktorí dostali postupne po päť, štyri, tri, dva a jeden bod. Do druhého kola sa dostalo desať hráčov; Európska futbalová únia (UEFA) oznámila začiatkom augusta trojčlenný menoslov adeptov, z ktorých vzišiel víťaz. Konečné poradie v ankete UEFA o najlepšieho hráča pôsobiaceho v Európe v sezóne 2015/2016: 1. Cristiano Ronaldo (Portug. / Real Madrid) 40 bodov 2. Antoine Griezmann (Fr. / Atlético Madrid) 8 3. Gareth Bale (Wal. / Real Madrid) 7 ------------------------------------------------------------------------ 4. Luis Suárez (Urug. / FC Barcelona) 29 bodov 5. Lionel Messi (Arg. / FC Barcelona) 25 6. Gianluigi Buffon (Tal. / Juventus Turín) 19 7. Pepe (Portug. / Real Madrid) 9 8. Manuel Neuer (Nem. / FC Bayern Mníchov) 6 9. Toni Kroos (Nem. / Real Madrid) 5 10. Thomas Müller (Nem. / FC Bayern Mníchov) 2 Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Ronaldo vystriedal Messiho, je najlepším hráčom v Európe

Tornáda zúrili v Indiane, zaznamenali ich aspoň dvanásť

Americká národná meteorologická služba uviedla, že jedno tornádo zasiahlo južné časti mesta Kokomo v americkom štáte Indiana.INDIANAPOLIS 25. augusta (WebNoviny.sk) - Vlna veľmi silných búrok v amerických štátoch Indiana a Ohio so sebou priniesla najmenej 12 tornád. S odvolaním sa na miestne úrady o tom vo štvrtok informovala agentúra AP. Tornáda napriek tomu, že poničili domy a obchody, nikoho vážne nezranili. Záchranári naprávajú škody, odpratávajú popadané strechy, stromy a konáre či iné objekty a pokúšajú sa obnoviť elektrické vedenie. Odporúčame: Mladíka naverboval Islamský štát, FBI ďakoval za zatknutie Viceprezident USA varoval Európu pred závislosťou od Ruska Americká národná meteorologická služba uviedla, že jedno tornádo zasiahlo južné časti mesta Kokomo v americkom štáte Indiana. Útvar sprevádzal vietor s maximálnou rýchlosťou 165 kilometrov za hodinu. Šerif z okresu Howard County potvrdil, že mierne zranenia hlásilo desať až 15 civilistov. V okrese vypadla elektrina a bez prúdu bolo najmenej 15.000 domov a ďalších budov. Starosta mesta Kokomo na štvrtkovej tlačovej besede informoval, že v noci nadnes prespalo vonku alebo v náhradných prístreškoch okolo 220 ľudí. Vstup do zničených domov kontroluje polícia a ľudia sa po návrate domov musia preukázať platnými dokladmi, aby dokázali, že ide o ich majetok. Meteorológovia skutočný rozsah búrok v Indiane stále vyhodnocujú. Úrady však s istotou evidujú hlásenia o najmenej 12 tornádach v okresoch v strednej a severnej časti štátu. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Tornáda zúrili v Indiane, zaznamenali ich aspoň dvanásť

Viceprezident USA varoval Európu pred závislosťou od Ruska

Americký viceprezident povedal, že plynovod Nord Stream 2, ktorý je plánovaný pod Baltským morom, je "v jadre zlou dohodou pre Európu", a poznamenal, že "Európa potrebuje rôzne zdroje plynu. Štokholm 25. augusta (WebNoviny.sk) - Americký viceprezident Joe Biden varoval európske krajiny pred priveľkou energetickou závislosťou od Ruska. Diverzifikácia energetických dodávok je "životne dôležitý ekonomický záujem", a to aj z pohľadu bezpečnosti a ochrany životného prostredia, povedal po rokovaní so švédskym premiérom Stefanom Löfvenom v Štokholme. "Žiadna krajina by nemala mať možnosť využiť energiu ako zbraň, žiadna krajina by nemala mať možnosť využiť energiu na nanútenie konkrétnej politiky alebo činov iným krajinám," citovala Bidena tlačová agentúra DPA. Americký viceprezident povedal, že plynovod Nord Stream 2, ktorý je plánovaný pod Baltským morom, je "v jadre zlou dohodou pre Európu", a poznamenal, že "Európa potrebuje rôzne zdroje plynu, nie, podľa nášho názoru, plynovod Nord Stream 2". Pred niekoľkými rokmi začal fungovať 1200-kilometrový podmorský plynovod Nord Stream, ktorý dopravuje zemný plyn z Ruska do Nemecka. Ide o spoločný rusko-nemecký projekt. Biden a Löfven hovorili tiež o medzinárodnej reakcii na obrovský prílev migrantov a utečencov. Švédsko bude jedným zo spoluusporiadateľov summitu o utečencoch, ktorý nedávno oznámil Biely dom. Summit je plánovaný na 20. septembra popri Valnom zhromaždení OSN v New Yorku. "Zvyšok sveta musí posilniť úsilie a prevziať zodpovednosť za vysídlené osoby," povedal Biden reportérom a pochválil Švédsko za ústretový postoj k prijímaniu utečencov, z ktorého by si podľa neho malo vziať príklad viac krajín. Rozsah globálnej utečeneckej krízy si podľa Löfvena vyžaduje "spoločnú zodpovednosť" nielen v Európskej únii, ale tiež celosvetovo. "Žiadna krajina, región, kontinent či organizácia to nemôžu riešiť sami," dodal švédsky premiér s tým, že nadchádzajúci summit v New Yorku má za cieľ "posilniť ochranu utečencov vo svete". Švédsko vlani prijalo 163.000 žiadostí o azyl, čo zaťažilo jeho zdroje a kapacity prijímacích centier a miestnych úradov. Väčšina zo žiadateľov a azyl v roku 2015 pochádzala zo Sýrie alebo Afganistanu a ďalšia najväčšia skupina prišla podľa švédskej migračnej agentúry z Iraku. Biden pricestoval do Švédska v noci na štvrtok po dni intenzívnych rokovaní v Turecku, kde sa stretol aj s prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom. Jeho pobyt v Štokholme sprevádzajú rozsiahle bezpečnostné opatrenia - časti centra mesta sú pre verejnosť uzavreté rovnako ako vzdušný priestor a zákazy sa vzťahujú aj na lety malých bezpilotných lietadiel, dronov. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Viceprezident USA varoval Európu pred závislosťou od Ruska

V Monaku vyžrebovali základné skupiny Ligy majstrov

Úvodné kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2016/2017 je na programe 13. a 14. septembra.MONAKO 25. augusta (WebNoviny.sk) - Obhajca prvenstva Real Madrid bude v základnej F-skupine futbalovej Ligy majstrov 2016/2017 čeliť Borussii Dortmund, Sportingu Lisabon a Legii Varšava. Štvrtkový žreb v Monaku rozhodol aj o tom, že v C-skupine sa stretnú FC Barcelona, Manchester City, Borussia Mönchengladbach (v kádri aj Slovák László Bénes) a Celtic Glasgow. Sprievodnou pikantériou súbojov Barcelony a Manchestru City bude účasť nového trénera "The Citizens" Pepa Guardiolu, ktorý v katalánskom klube pôsobil v rokoch 2008 - 2012. "Pred žrebom sme boli plní očakávania. Dostali sme sa do naozaj atraktívnej skupiny. Je náročná, to áno, ale atraktívna. Zápasy proti Realu pre nás začínajú byť klasikou. Tešíme sa na súboje proti obhajcovi," skonštatoval tréner Dortmundu Thomas Tuchel, citoval ho web Európskej futbalovej únie (UEFA). Odporúčame: Video: Hamšíkov gól patrí podľa UEFA k najkrajším v sezóne Video: ManCity potvrdil postup, Ajax zažil v Rostove potupu AS Rím v Lige majstrov končí, neprešli ani Slováci s Plzňou Leicester sa považuje za outsidera SSC Neapol so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom sa predstaví v B-skupine vedno s Benficou Lisabon, Dynamom Kyjev a Besiktasom Istanbul. A-skupinu utvorili Paríž Saint-Germain, Arsenal Londýn, FC Bazilej a Ludogorec Razgrad. Úradujúci anglický šampión Leicester City si odkrúti premiéru v rámci skupinovej fázy v "géčku" po boku FC Porto, Club Bruggy a FC Kodaň, v ktorého kádri figuruje aj stredopoliar Ján Greguš. "Opäť vravím: sme outsideri," skonštatoval tréner Leicestru City Claudio Ranieri pre web svojho zamestnávateľa a dodal: "Preto budeme musieť o všetko zviesť tvrdý boj. Chcem vidieť svojich hráčov bojovať proti najlepším v Európe. Musíme odovzdať sto percent, aby naši fanúšikovia mohli byť na nás hrdí. Minulá sezóna bola skvelá, ale chcem viac. Sme v Lige majstrov a máme ďalšiu skvelú možnosť ukázať svoju kvalitu." Bayern narazí na Atlético Šlágrom D-skupiny budú duely Bayernu Mníchov proti vlaňajšiemu finalistovi Atléticu Madrid, v "déčku" figurujú aj PSV Eindhoven a FK Rostov. V E-skupine si zmerajú sily CSKA Moskva, Bayer Leverkusen, Tottenham Hotspur a AS Monako. "Je to pre nás ďalší ťažký žreb. Tottenham, Monaco a Bayer hrajú v popredných európskych ligových súťažiach. Verím však, že máme šancu postúpiť vďaka našim skúsenostiam, ktoré sme získali počas súbojov s veľkoklubmi," povedal kouč ruského šampióna CSKA Leonid Sluckij. "Háčko" tvorí taliansky majster Juventus Turín, šampión Európskej ligy FC Sevilla, Olympique Lyon a Dinamo Záhreb. "Bude to veľmi zaujímavé. Žreb nám prisúdil cesty do Španielska, Francúzska a Chorvátska. Nemôžem sa dočkať začiatku Ligy majstrov," uviedol nemecký stredopoliar Juventusu Sami Khedira prostredníctvom twitteru. Doplnil ho tréner "Starej dámy" Massimiliano Allegri: "Vlani sme na pôde FC Sevilla nevyužili veľkú príležitosť (prehra znamenala pre Juventus druhé miesto v skupine, pozn.). V Lyone aj Záhrebe bude určite poriadne horúco, musíme byť obozretní a sústredení." Finále odohrajú vo Walese Žreb vykonali riaditeľ súťaží pod hlavičkou UEFA Giorgio Marchetti, waleský ambasádor finálového stretnutia Ian Rush a kvarteto niekdajších reprezentantov - Holanďania Clarence Seedorf a Ruud van Nistelrooy, Francúz Thierry Henry a Brazílčan Roberto Carlos. Úvodné kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2016/2017 je na programe 13. a 14. septembra. Ďalšími hracími dňami sú 27. a 28. september, 18. a 19. október, 1. a 2. november, 22. a 23. november, 6. a 7. december. Žreb osemfinále (prvé zápasy 14., 15., 21. a 22. februára 2017, odvety 7., 8., 14. a 15. marca 2017) sa uskutoční 12. decembra v Nyone. Finálový duel je na programe 3. júna vo waleskom Cardiffe. Zloženie základných skupín futbalovej Ligy majstrov 2016/2017 podľa štvrtkového žrebu v Monaku: A-skupina: Paríž Saint-Germain (Fr.), Arsenal Londýn (Angl.), FC Bazilej (Švaj.), Ludogorec Razgrad (Bul.) B-skupina: Benfica Lisabon (Portug.), SSC Neapol (Tal., Marek Hamšík), Dynamo Kyjev (Ukr.), Besiktas Istanbul (Tur.) C-skupina: FC Barcelona (Šp.), Manchester City (Angl.), Borussia Mönchengladbach (Nem., László Bénes), Celtic Glasgow (Škót.) D-skupina: Bayern Mníchov (Nem.), Atlético Madrid (Šp.), PSV Eindhoven (Hol.), FK Rostov (Rus.) E-skupina: CSKA Moskva (Rus.), Bayer Leverkusen (Nem.), Tottenham Hotspur (Angl.), AS Monako (Fr.) F-skupina: Real Madrid (Šp.), Borussia Dortmund (Nem.), Sporting Lisabon (Portug.), Legia Varšava (Poľ.) G-skupina: Leicester City (Angl.), FC Porto (Portug.), Club Bruggy (Belg.), FC Kodaň (Dán., Ján Greguš) H-skupina: Juventus Turín (Tal.), FC Sevilla (Šp.), Olympique Lyon (Fr.), Dinamo Záhreb (Chor.) Zloženie výkonnostných košov pred žrebom: 1. kôš: Real Madrid (Šp. - obhajca), FC Barcelona (Šp.), Leicester City (Angl.), Bayern Mníchov (Nem.), Juventus Turín (Tal.), Benfica Lisabon (Portug.), Paríž Saint-Germain (Fr.), CSKA Moskva (Rus.) 2. kôš: Atlético Madrid (Šp.), Borussia Dortmund (Nem.), Arsenal Londýn (Angl.), Manchester City (Angl.), FC Sevilla (Šp.), FC Porto (Portug.), SSC Neapol (Tal., Marek Hamšík), Bayer Leverkusen (Nem.) 3. kôš: FC Bazilej (Švaj.), Tottenham Hotspur (Angl.), Dynamo Kyjev (Ukr.), Olympique Lyon (Fr.), PSV Eindhoven (Hol.), Sporting Lisabon (Portug.), Club Bruggy (Belg.), Borussia Mönchengladbach (Nem., László Bénes) 4. kôš: Celtic Glasgow (Škót.), AS Monako (Fr.), Besiktas Istanbul (Tur.), Legia Varšava (Poľ.), Dinamo Záhreb (Chor.), Ludogorec Razgrad (Bul.), FC Kodaň (Dán., Ján Greguš), FK Rostov (Rus.) Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo V Monaku vyžrebovali základné skupiny Ligy majstrov

Mladíci v K4 sa o spoločnú budúcnosť so staršími neboja

Členovia striebornej slovenskej lode potvrdili, že okrem odpisovania na gratulácie stihli v Riu navštíviť aj pamätné miesta. Patria medzi ne socha Krista Spasiteľa, Cukrová homoľa či svetoznáme miestne pláže. BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) - Strieborná olympijská "káštvorka" už je konečne doma a jej jednotliví členovia sa dušujú, že najbližší mesiac nechcú pádla a vodu ani vidieť. Nie úplne doslova, v najbližších dňoch štvoricu Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka čaká prijatie v Komárne, najprv na námestí a potom aj v lodenici. Inak majú konečne po sezóne, v ktorej vybojovali okrem olympijského strieborného kovu aj zlato a striebro na majstrovstvách Európy v Moskve. Medaila ich znovu nakopla "Sezóna je pre mňa uzavretá, už nemáme žiadne preteky. Takže teraz máme približne mesiac voľno a oddych, potom začneme znovu trénovať," prezradil najmladší člen K4, iba 20-ročný "háčik" Denis Myšák pre agentúru SITA. O budúcnosť v spoločnej lodi s "harcovníkmi" Jurajom Tarrom (37) a Erikom Vlčekom (34) sa nebojí. "Myslím si, že táto medaila ich znovu nakopla. Určite budú pokračovať ďalej, kým im bude slúžiť zdravie," doplnil Myšák. Najstarší člen strieborného kvarteta Juraj Tarr bezprostredne pritakáva: "V januári som povedal, že ak získam medailu, potiahnem to do Tokia 2020. Takže to musím dodržať. Ak budem zdravý, tak tam určite pôjdem." Obrazom: Slovenský štvorkajak si na olympiáde vypádloval striebro Navštívili aj pamätné miesta Tarr, ktorý ešte v 90. rokoch 20. storočia počas juniorskej kariéry prekonal rakovinu štítnej žľazy, urobil po zisku svojej druhej striebornej medaily z olympijských hier veľké gesto. "Víťazstvo by som chcel venovať kamarátovi, ktorý zdolal rakovinu, rovnako ako pred pár rokmi ja," podotkol. Zdôraznil, že silná vôľa a viera v pozitívny koniec ho v športovej kariére poháňajú vpred. "Je to v prvom rade o psychike. Keď človek neupadne do toho zlého, ale začne si veriť, tak má šancu. Každému odporúčam neprepadnúť zlým myšlienkam a veriť, s tou vierou príde aj to dobré," zdôraznil Členovia striebornej slovenskej lode potvrdili, že okrem odpisovania na gratulácie stihli v Riu navštíviť aj pamätné miesta. Patria medzi ne socha Krista Spasiteľa, Cukrová homoľa či svetoznáme miestne pláže. "Sochu Krista sme si zblízka pozreli aj pred rokom počas predolympijských pretekov, ale teraz sme sa mu boli už aj poďakovať," uviedol 21-ročný zadák Tibor Linka a pokračoval: "Najviac sa teraz teším na oddych, rodinu a priateľku. Dosť dlho sme boli od seba, aj príprava bola dlhá a ťažká." Viac o striebornom úspechu slovenskej K4: Štvrtá medaila! Slovenská K4 získala olympijské striebro Obrazom: Strieborná K4 vo finále tesne porazila Čechov Ohlasy na olympijské striebro slovenského štvorkajaka Odmenia sa poriadnym oddychom Najúspešnejším kajakárom na Slovensku nielen v striebornej lodi z Ria je Erik Vlček. Desaťnásobný majster sveta a už trojnásobný medailista z olympijských hier sa tak trochu obával cesty domov. "Sedieť v lietadle vyše 10 hodín pre nás vyšších nie je úplne príjemné. Našťastie to však ubehlo veľmi rýchlo a sme radi, že to máme za sebou. Najviac sa teším na rodinu, deti a oslavy s najbližšími a najväčšími fanúšikmi," priznal Vlček. Rio de Janeiro bola jeho piata olympiáda, skúseností má na rozdávanie. Ako sa mu páčilo v Brazílii, keďže to môže porovnávať s Londýnom, Pekingom, Aténami či Sydney? "Pre mňa to boli parádne olympijské hry, nemôžem sa na nič sťažovať. Boli tam síce drobné nedostatky, ale to k tomu patrí a človek sa s tým dokáže vyrovnať. Úplne najkrajšia bola pre mňa olympiáda v Sydney. Myslím si však, že táto v Riu sa jej celkom vyrovnala. A teraz sa konečne odmením poriadnym oddychom," dodal Vlček. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Mladíci v K4 sa o spoločnú budúcnosť so staršími neboja

Najlepšie zarábajúcim hercom je Dwayne Johnson

Štyridsaťštyriročný rodák z kalifornského mesta Hayward zosadil z prvého miesta Roberta Downeyho Jr., ktorý rebríčku vládol tri roky po sebe. BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Najlepšie zarábajúcim hercom podľa magazínu Forbes je Dwayne Johnson, ktorý v období od 1. júna 2015 do 1. júna 2016 zarobil 64,5 milióna dolárov (v prepočte vyše 57,2 milióna eur). Rodák z kalifornského mesta Hayward tak zosadil z prvého miesta Roberta Downeyho Jr., ktorý rebríčku vládol tri roky po sebe. Downey Jr. sa tentoraz dostal s 33 miliónmi dolárov (takmer 29,3 milióna eur) na ôsmu priečku. Johnson môže za svoje prvenstvo vďačiť predovšetkým hlavným úlohám v akčnej komédii Centrálna inteligencia (2016), v pripravovanej ôsmej snímke akčnej série Rýchlo a zbesilo či očakávanej komédii Baywatch, kde stvárni Mitcha Buchannona. Odporúčame: Jennifer Lawrence je opäť najlepšie zarábajúcou herečkou Redaktori magazínu Forbes po minulom roku znova zahrnuli do rebríčka aj neamerických hercov. Do zoznamu sa tak dostalo až päť Neameričanov, z toho štyria z Bollywoodu. Dvaja z nich – Shah Rukh Khan a Akshay Kumar – dokonca do prvej desiatky. Druhá priečka patrí hongkonskému hercovi Jackiemu Chanovi, ktorý si v sledovanom období pripísal na konto 61 miliónov dolárov (zhruba 54,1 milióna eur). Prvú päťku dopĺňajú Matt Damon (55 miliónov dolárov; 48,8 milióna eur), Tom Cruise (53 miliónov dolárov; 47 miliónov eur) a Johnny Depp (48 miliónov dolárov; takmer 42,6 milióna eur). Tohtoročný rebríček zaznamenal návrat jedného herca, ktorým je Harrison Ford. Sedemdesiatštyriročný rodák z Chicaga obsadil s 15 miliónmi dolárov (13,3 milióna eur) 20. priečku, a to najmä vďaka úlohe Hana Sola v sci-fi Star Wars: Sila sa prebúdza (2015). Dvadsiatka najlepšie platených hercov zarobila spolu 703,5 milióna dolárov (vyše 624,3 milióna eur). Rebríček najlepšie zarábajúcich hercov podľa magazínu Forbes: 1. Dwayne Johnson – 64,5 milióna dolárov 2. Jackie Chan – 61 miliónov dolárov 3. Matt Damon – 55 miliónov dolárov 4. Tom Cruise – 53 miliónov dolárov 5. Johnny Depp – 48 miliónov dolárov 6. Ben Affleck – 43 miliónov dolárov 7. Vin Diesel – 35 miliónov dolárov 8. Robert Downey Jr. – 33 miliónov dolárov - Shah Rukh Khan – 33 miliónov dolárov 10. Akshay Kumar – 31,5 milióna dolárov - Brad Pitt – 31,5 milióna dolárov 12. Adam Sandler – 30 miliónov dolárov - Mark Wahlberg – 30 miliónov dolárov 14. Salman Khan – 28,5 milióna dolárov 15. Leonardo DiCaprio – 27 miliónov dolárov 16. Chris Pratt – 26 miliónov dolárov 17. Will Smith – 20,5 milióna dolárov 18. Amitabh Bachchan – 20 miliónov dolárov 19. Matthew McConaughey – 18 miliónov dolárov 20. Harrison Ford – 15 miliónov dolárov Informácie pochádzajú z webstránky www.forbes.com. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Najlepšie zarábajúcim hercom je Dwayne Johnson

Simon Yates uspel v 6. etape Vuelty, lídrom ostáva Atapuma

Celkovú líderskú pozíciu a červený dres si udržal Kolumbijčan Darwin Atapuma (BMC Racing), ktorý vedie pred Španielom Alejandrom Valverdem (Movistar) o 28 sekúnd. RIBEIRA SACRE 25. augusta (WebNoviny.sk) - Britský cyklista Simon Yates z tímu Orica - BikeExchange sa stal víťazom štvrtkovej 6. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Monforte de Lemos a po 163,2 km vyvrcholila v Ribeira Sacra. Dvadsaťštyriročný Simon Yates, ktorý je dvojčaťom Adama Yatesa, štvrtého muža celkovej klasifikácie tohtoročnej Tour de France, po prvý raz ovládol niektorú z etáp na podujatí Grand Tour, celkovo dosiahol štvrté víťazstvo v kariére. Na druhom mieste s odstupom 20 sekúnd prišiel do cieľa Španiel Luis León Sánchez (Astana), tretí bol o ďalšie dve sekundy späť Talian Fabio Felline (Trek-Segafredo). "Skvelým spôsobom sme to zvládli. Využil som šancu v závere, ale etapa to bola dosť náročná. Stále nejaké zákruty, doprava-doľava, veľmi zaujímavý profil," uviedol Simon Yates v prvej reakcii na Eurosporte. Štvrtková etapa so stredne horským profilom prechádzala v posledných 70 km kľukatými a úzkymi cestičkami kaňonu Sil River v Galícii s množstvom stúpaní a zjazdov vrátane horskej prémie II. kategórie na Alto de Alenza (820 m). Švajčiar Mathias Frank sa odpútal zo skupiny v úniku 19 km pred cieľom, keď bol dostihnutý Španiel Omar Fraile (Dimension Data), ktorý dovtedy predvádzal svoje sólo. Frank si utvoril vyše polminútový náskok, ale pri nástupe do stúpania 5,5 km pred cieľom mal k dobru už len 20 sekúnd. O ďalšie dva kilometre neskôr zaútočil Brit Simon Yates (Orica - BikeExchange) a doslova prefrčal okolo Franka. V záverečných troch kilometroch úplne ovládol dianie a keď mal 1 km pred páskou už v začínajúcom sa zjazde k dobru 27 sekúnd, bolo rozhodnuté. Celkovú líderskú pozíciu a červený dres si udržal Kolumbijčan Darwin Atapuma (BMC Racing), ktorý vedie pred Španielom Alejandrom Valverdem (Movistar) o 28 sekúnd. Na tretej priečke zostal trojnásobný víťaz Tour de France Brit Christopher Froome (+32). Výsledky - Vuelta a Espaňa 2016 - štvrtok: 6. etapa (Monforte de Lemos - Ribeira Sacra (163,2 km): 1. Simon Yates (V. Brit.) 4:05:00 h, 2. Luis León Sánchez (Šp.) Astana +20 s, 3. Fabio Felline (Tal.) Trek-Segafredo +22, 4. Ben Hermans (Belg..) BMC Racing +22, 5. Kenny Elissonde (Fr.) FDJ +22, 6. Daniel Moreno (Šp.) Movistar +22 Poradie po 6. etape: 1. Darwin Atapuma (Kol.) BMC Racing 21:45:21 h, 2. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +28 s, 3. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +32, 4. Nairo Quintana (Kol.) Movistar, 5. Esteban Chaves (Kol.) Orica-BikeExchange - obaja +38. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Simon Yates uspel v 6. etape Vuelty, lídrom ostáva Atapuma

Euro oproti doláru posilnilo, čaká sa na slová šéfky FeDu

Vyjadrenia šéfky amerického Federálneho rezervného systému sa budú analyzovať, či sa v nich nenájde náznak načasovania rastu úrokov. NEW YORK 25. augusta (WebNoviny.sk) - Euro vo štvrtok voči doláru vzrástlo, hoci podnikateľská dôvera v Nemecku nečakane oslabila. Index dôvery, ktorý zostavuje mníchovský inštitút Ifo, v auguste klesol na 106,2 bodu z júlovej úrovne 108,3 bodu. Investori čakajú na piatkový prejav šéfky amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Janet Yellenovej na výročnej konferencii centrálnych bankárov v Jackson Hole. Yellenovej vyjadrenia sa budú analyzovať, či sa v nich nenájde náznak načasovania rastu úrokov. Spoločná európska mena oproti doláru posilnila na 1,1292 USD/EUR zo stredajšej uzatváracej úrovne 1,1261 USD/EUR. Kurz dolára voči japonskému jenu sa nezmenil a zostal na úrovni 100,49 JPY/USD. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Euro oproti doláru posilnilo, čaká sa na slová šéfky FeDu

Hamilton pôjde v Belgicku s trestom, Rosberg s veľkou šancou

Britský jazdec napriek trestu môže uspieť, trať v Belgicku ponúka hneď niekoľko možností na predbiehanie. SPA-FRANCORCHAMPS 25. augusta (WebNoviny.sk) - Po letnej takmer mesačnej pauze pokračuje počas víkendu seriál majstrovstiev sveta formuly 1 prestížnou Veľkou cenou Belgicka na slávnom okruhu Spa-Francorchamps. Preteky budú kritické pre vedúceho muža šampionátu Lewisa Hamiltona, jazdec tímu Mercedes dostane nové súčiastky pohonnej jednotky a na štarte príde minimálne o pätnásť miest. Definitívne sa o rozsahu penalizácie rozhodne po piatkových meraných tréningoch. Hamilton využije už šieste turbo Tridsaťjedenročný úradujúci majster sveta podľa portálu Auto Motor und Sport využije v Ardenách už šieste turbo a šiestu jednotku MGU-H, piloti môžu v sezóne beztrestne použiť po päť komponentov hybridného agregátu. "Trest si odslúžime počas tohto víkendu. Diskutovali sme o tom už predtým, vedeli sme, že to raz príde. Urobím všetko pre to, aby som minimalizoval straty. Napriek trestu si myslím, že budem schopný potvrdiť formu spred letnej prestávky. Čo sa týka víťazstva, je to naším cieľom, ale bude to veľmi ťažké. Rozostupy medzi ostatnými monopostami sa stenčujú, Red Bull aj Ferrari sú rýchli. V porovnaní s vlaňajškom alebo ešte rokom predtým bude náročnejšie prebíjať sa dopredu," cituje Hamiltona portál motorsport.com. Britský jazdec napriek trestu môže uspieť, trať v Belgicku ponúka hneď niekoľko možností na predbiehanie. Netreba zabúdať na Hamiltonov výkon z Veľkej ceny Maďarska spred dvoch rokov, keď štartoval z boxovej uličky a napokon to dotiahol na tretie miesto. V tejto sezóne v Bahrajne začínal na 22. pozícii, finišoval na siedmej. Situáciu môže využiť Rosberg Na druhej strane, Hamiltonovu penalizáciu môže využiť jeho tímový kolega Nico Rosberg, ktorý za lídrom MS zaostáva o 19 bodov. Nemecký pilot sa pred letnou prestávkou hľadal, naposledy triumfoval v polovici júna v azerbajdžanskom Baku. Vyťažiť z problémov rodáka zo Stevenage budú chcieť určite aj v Red Bulle a Ferrari, ale otázkou zostáva, ako sa počas letnej prestávky dokázali zlepšiť a či budú konkurovať monopostom Mercedesu. "Nič to nemení na tlaku, aký na seba kladiem počas tohto víkendu. Pretože by som rád zažil skvelé preteky a získal maximum bodov. Samozrejme, že som si vedomý Lewisových problémov a je zrejmé, že mi to uľahčí prácu, ale stále to bude výzva - veď pred štyrmi týždňami som skončil za oboma jazdcami Red Bullu," povedal Rosberg. Talianska spoločnosť na výrobu pneumatík Pirelli priviezla na okruh Spa-Francorchamps stredne tvrdé, mäkké a supermäkké zmesi. Najviac supersoftov budú mať k dispozícii jazdci Ferrari. Na pilotov v Ardenách čaká slnečné počasie s maximálnou teplotou 29°C. Nedeľňajšie preteky štartujú o 14.00 h SELČ, sobotňajšia kvalifikácia je na programe v rovnakom čase. Priame prenosy budú vysielať stanice Sport1 a Sport2. Veľká cena Belgicka: Dejisko: okruh Spa-Francorchamps Dĺžka okruhu: 7004 m Dĺžka pretekov: 308,052 km (44 kôl) Divácka kapacita: 70 000 miest Minuloročný víťaz: Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes Najrýchlejšie kolo v pretekoch: Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull 1:47,263 min (2009) Najviac víťazstiev - jazdec: 6 - Michael Schumacher (1992, 1995, 1996, 1997, 2001, 2002) Najviac víťazstiev - tím: 16 - Ferrari Prehľad víťazov posledných 10 ročníkov VC Belgicka: 2015 Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes 2014 Daniel Ricciardo (Aus.) Red Bull 2013 Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull 2012 Jenson Button (V. Brit.) McLaren 2011 Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull 2010 Lewis Hamilton (V. Brit.) McLaren 2009 Kimi Räikkönen (Fín.) Ferrari 2008 Felipe Massa (Braz.) Ferrari 2007 Kimi Räikkönen (Fín.) Ferrari 2005 Kimi Räikkönen (Fín.) McLaren Poradie MS (po 12 z 21 podujatí): 1. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes 217 bodov, 2. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes 198, 3. Daniel Ricciardo (Aus.) Red Bull 133, 4. Kimi Räikkönen (Fín.) Ferrari 122, 5. Sebastian Vettel (Nem.) Ferrari 120, 6. Max Verstappen (Hol.) Red Bull 115 Pohár konštruktérov: 1. Mercedes 415 bodov, 2. Red Bull 256, 3. Ferrari 242, 4. Williams 96, 5. Force India 81, 6. Toro Rosso 45 Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Hamilton pôjde v Belgicku s trestom, Rosberg s veľkou šancou

Pre zmiznuté hárky podali starostovia trestné oznámenie

Starostovia reagujú na odovzdanú petíciu proti hazardu v Bratislave, z ktorej minulý týždeň zmizlo 3 039 hárkov. BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) - Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre zmiznuté podpisy z petície proti hazardu v Bratislave podali starostovia bratislavských mestských častí Lamač Peter Šramko a Vajnôr Ján Mrva. Ako informovali na tlačovom brífingu, trestné oznámenie podali pre trestný čin krádeže, zneužitie právomocí verejného činiteľa, marenie úlohy verejných činiteľov a neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi. Reagujú tak na odovzdanú petíciu proti hazardu v Bratislave, z ktorej minulý týždeň zmizlo 3 039 hárkov, pričom na jednom hárku je 16 - 17 podpisov. Odporúčame: Zmizli hárky s podpismi proti hazardu, OĽaNO podáva žalobu "Z magistrátu bolo podané trestné oznámenie taktiež na neznámeho páchateľa pre zmiznuté petičné hárky. Náš pohľad je zásadne iný a že tesne pred odovzdaním v podateľni sme si skontrolovali škatule, sme si istí, že sme nepochybili. Petičné hárky sme odovzdali v podateľni v takom počte, ako sme uviedli v sprievodnom dokumente, bolo ich 8 018," povedal Šramko. Petičnému výboru sa podarilo vyzbierať 136 139 podpisov Bratislavčanov na 8 018 hárkoch. Na to, aby bola petícia úspešná, samosprávy potrebovali vyzbierať aspoň 106-tisíc podpisov od oprávnených voličov. Petíciu odovzdali na bratislavskom magistráte koncom júna. Bratislavskí mestskí poslanci žiadajú primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, aby do konca augusta požiadal predsedu vlády Roberta Fica o zmenu v novele zákona o hazarde z dielne ministerstva financií, konkrétne o zrušenie potreby dodania petície tridsiatich percent dospelých obyvateľov samosprávy. "Táto podmienka sa nenachádza ani v okolitých krajinách Európskej únie a pre Bratislavu z toho dôvodu hrozia obrovské škody," uvádza sa v uznesení, ktoré na zasadnutí mestského zastupiteľstva prijali poslanci Bratislavy. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Pre zmiznuté hárky podali starostovia trestné oznámenie

Nemorálne a neľudské, tvrdí Putin o zákaze pre športovcov

Rozhodnutie diskvalifikovať ruských paralympionikov presahuje podľa Putina medze práva, mravnosti a ľudskosti. MOSKVA 25. augusta (WebNoviny.sk) - Nemorálny a neľudský je podľa ruského prezidenta Vladimira Putina zákaz účasti na paralympijských hrách v Riu de Janeiro pre jeho telesne hendikepovaných krajanov - športovcov. Uvalil ho Medzinárodný paralympijský výbor (MVP) na základe zistení vyšetrovateľa Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Richarda McLarena o inštitucionalizovanom podvode s užívaním zakázaných látok v Rusku. Trest nezmenil ani Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne, na ktorý sa postihnutá krajina obrátila. Podľa prezidenta MPV Philipa Cravena je to dôsledok kultúry, ktorá kladie medaily nad morálne hodnoty. "Rozhodnutie diskvalifikovať našich paralympionikov presahuje medze práva, mravnosti a ľudskosti," povedal Putin pri príležitosti oceňovania úspešných účastníkov olympijských hier v Riu de Janeiro. Trest nazval cynickým a nedôstojným aj pre tých, ktorí ho prijali. Rusi skončili na druhom mieste v medailovom poradí krajín na paralympijských hrách 2012 v Londýne. V Brazílii malo štartovať 267 ruských paralympionikov v 18 športových odvetviach. Ich miestenky prerozdelia medzi ostatné krajiny v spolupráci so športovými federáciami a národnými paralympijskými výbormi. Odporúčame: Arbitrážny súd potvrdil dištanc pre Rusko na paralympiáde Na Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro sa pre zlyhanie ruského antidopingového programu nezúčastnili desiatky nominovaných športovcov vrátane atlétov s výnimkou diaľkarky Darie Klišinovej. Zdecimovaná výprava získala 56 medailí, z nich 19 zlatých. "Vo veľkej skúške ste obstáli so cťou. Viem, aké ťažké to mali naši športovci v Riu. Pred začiatkom súťaží náš tím zmenšili o takmer tretinu a prišiel o šancu potvrdiť úlohu favoritov. Ale naše družstvo, vy, moji priatelia, ste sa vyrovnali so všetkými ťažkosťami a súťažili ste ako jednotný tím," ocenil Putin olympionikov. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Nemorálne a neľudské, tvrdí Putin o zákaze pre športovcov

Ronaldo triumf na ME nečakal, úspechom bolo už semifinále

CR7 síce finále nedohral pre zranenie kolena, no ku kontinentálnemu prvenstvu prispel vrchovatou mierou - gólmi, výkonom aj vplyvom na spoluhráčov. MADRID 25. augusta (WebNoviny.sk) - Kapitán portugalskej reprezentácie v službách španielskeho futbalového klubu Real Madrid Cristiano Ronaldo prezradil, že celkový triumf na tohtoročných ME vo Francúzsku bolo prekvapením aj pre neho samého. "Pred šampionátom sme očakávali, že Portugalsko by mohlo odohrať dobrý turnaj. Najprv sme sa chceli prebojovať ďalej zo skupiny, neskôr zvládnuť štvrťfinále a od tohto momentu bolo všetko už iba bonus navyše," vyhlásil 31-ročný rodák z Madeiry pre oficiálnu stránku Európskej futbalovej únie (UEFA). CR7 síce finále nedohral pre zranenie kolena, no ku kontinentálnemu prvenstvu prispel vrchovatou mierou - gólmi, výkonom aj vplyvom na spoluhráčov. "Ak mám byť úprimný, na začiatku som si nemyslel, že Portugalsko vyhrá ME. Zo zápasu na zápas sme však stále viac verili, že sa nám to môže podariť. Titul majstrov Európy sme si zaslúžili, hrali sme ako tím a naším hráčom treba zablahoželať. Napríklad Pepe hrá v tomto roku mimoriadne. Podľa môjho názoru bol nielen najlepším hráčom Portugalska, ale celého šampionátu," doplnil vychýrený zakončovateľ. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Ronaldo triumf na ME nečakal, úspechom bolo už semifinále

Recept dňa

Skorocelový med

30 g napoly usušených skorocelových listov
25 ml čistého liehu
225 ml vriacej vody
300 g kryštálového cukru

Skorocelové listy natrhajte a zalejte liehom. Keď lieh vsiakne do listov, pridajte vriacu vodu a nechajte za občasného premiešania 24 hodín stáť. Potom kvapalinu pretlačte zľahka cez plátno, pridajte cukor, zvarte a naplňte do fľaštičiek. Zazátkujte a uložte na tmavé a chladné miesto. Užívajte po lyžičkách pri zápaloch horných dýchacích ciest.

Dobrá rada

Ako sa vyhnúť žehleniu bez použitia sušičky

prádlo avivážujeme. Najlepšie nechať chvíľu v pračke - odložiť odstreďovanie. Najlepšie vybrať prádlo hneď po dopraní. Podstata je v sušení. Sušiť na RAMIENKU. Mikiny a tričká vyvesiť na ramienko a rukou do šírky aj dĺžky ponaťahovať trošku. Vysuší sa krajšie ako ožehlené. Ale bez aviváže to nejde.

Stavebník

Nanášanie vonkajšej štruktúrovanej omietky

Na stavebnom trhu sa pohybuje množstvo firiem zaoberajúcich sa fasádnymi prácami. Ako to už však v takýchto prípadoch býva, líšia sa ich kvalita. Štrukturálna omietka vyzerá po nanesení skúsenou rukou veľmi pekne a dá objektu slušivý kabát. Naopak na omietke nanesenej neistými rukami sú ihneď viditeľné všetky kazy a spokojnosť s odvedenou prácou nebude pozitívna. Dovoľujeme si preto pripojiť niekoľko rád a tipov, ako tieto omietky nanášať.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Brezno-Bystrá, Čierny Balog, Hronec, Mýto pod Ďumbierom, Piesok, Podbrezová, Pohronská Polhora,Valaská
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang