Úvod > Festivaly > Láska bez bariér

Láska bez bariér

Dalšie akcie v kategórií

Láska bez bariér
Dátum:
23.6. - 23.6.2018
Čas konania:
19:00
Názov:
Láska bez bariér
Miesto:
Kino Mostár, Švermova 7, Brezno
Usporiadateľ
Kino Mostár, Sála
Popis akcie:
Jocelyn (Franck Dubosc) predstavuje presne ten prototyp muza, ktory sa snazi oklamat a ulovit kazdu zenu, ktora okolo neho prejde a stoji za hriech. Vyuziva zakladne postupy: vytahuje sa, pretvaruje sa a predovsetkym stale klame. A ked ho nahodou pristihne nova suseda Julie (Caroline Anglade) v situacii, ked prave sedi na invalidnom voziku po matke, a chce sa zacat o neho starat, jeho srdce zaplesa. Repertoar postupov profesionalneho zvodcu si prave rozsiril o novy trik a navyse sa vdaka nemu zoznamil s krasnou zenou.
Ale vsetko sa skomplikuje, ked prijme jej pozvanie na obed k jej rodicom. Stretne sa tu totiz s Juliinou sestrou Florence (Alexandra Lamy). To by samozrejme v inej situacii uvital, ale ona tiez sedi na invalidnom voziku. Bohuzial sa na rozdiel od neho nedokaze len tak zneho zdvihnut. A Jocelynovi sa prihodi nieco, co vobec necakal. Beznadejne a romanticky sa do Florence zamiluje, ale ako jej ma prezradit, ze im na spolocnu prechadzku staci len jeden vozik?
Film Laska bez barier reziroval Franck Dubosc, ktory je aj autorom scenara a s chutou si zahral aj hlavneho hrdinu. O svojom pristupe k filmu prezradzuje: „Vzdy som chcel vyrozpravat milostny pribeh zalozeny na rozdiele, ktory nie je ani kulturny ani spolocensky, ale fyzicky. Ti, ktori su osudom odsudeni na invalidny vozik, sa od ostatnych nijak neodlisuju. Su ini len na prvy pohlad. Nechcem nikoho poucovat. Len chcem ukazat, ze je potreba sa zaujimat o to, co je vo vnutri kazdeho cloveka. Vsetci mozeme zit vzpriamene. Ak to chceme...“
Ale všetko sa skomplikuje, keď príjme jej pozvanie na obed k jej rodičom. Stretne sa tu totiž s Juliinou sestrou Florence (Alexandra Lamy). To by samozrejme v inej situácii uvítal, ale ona tiež sedí na invalidnom vozíku. Bohužiaľ sa na rozdiel od neho nedokáže len tak z neho zdvihnúť. A Jocelynovi sa prihodí niečo, čo vôbec nečakal. Beznádejne a romanticky sa do Florence zamiluje, ale ako jej má prezradiť, že im na spoločnú prechádzku stačí len jeden vozík?

Film Láska bez bariér režíroval Franck Dubosc, ktorý je aj autorom scenára a s chuťou si zahral aj hlavného hrdinu. O svojom prístupe k filmu prezradzuje: „Vždy som chcel vyrozprávať milostný príbeh založený na rozdiele, ktorý nie je ani kultúrny ani spoločenský, ale fyzický. Tí, ktorí sú osudom odsúdení na invalidný vozík, sa od ostatných nijak neodlišujú. Sú iní len na prvý pohľad. Nechcem nikoho poučovať. Len chcem ukázať, že je potreba sa zaujímať o to, čo je vo vnútri každého človeka. Všetci môžeme žiť vzpriamene. Ak to chceme…“
Objednať