Úvod > Festivaly > Stanislav Štepka: To nemá chybu

Stanislav Štepka: To nemá chybu

Dalšie akcie v kategórií

Stanislav Štepka: To nemá chybu
Dátum:
3.10. - 3.10.2018
Čas konania:
19:30
Názov:
Stanislav Štepka: To nemá chybu
Miesto:
Švermova 7
Usporiadateľ
Mestský dom kultúry, Brezno
Popis akcie:
To nemá chybu
Horká komédia o spätnom naprávaní starých chýb.
Trochu trpký, ale najmä ľudsko-smiešny životný osud starého novinára v komédii Stanislava Štepku To nemá chybu až priveľmi pripomína naozajstný životný príbeh autora hry (kedysi takisto novinára). Novinár Fedor krátko bilancuje život a vracia sa spoločne so svojimi deťmi do vlastnej minulosti, konkrétne na miesta mimoriadne atraktívnych novinárskych stretnutí a rozhovorov. Jeho návraty sú spojené s vtipnými úvahami o naprávaní chýb - čo a ako by bolo, keby nebolo tých osudných ľudských, historických a dokonca aj vesmírnych chýb. Autorovi takýto fantazijný výlet do minulosti poskytuje nielen možnosť s humorom premýšľať o súčasnosti a stretnúť sa s atraktívnymi osobnosťami (Evita Perónová, Lenin, Milan Rastislav Štefánik, Janko Francisci atď.), ale ponúka taktiež priestor na úvahy o vlastných chybách a ich problematickom naprávaní. Takmer všetky rozhovory s osobnosťami uvedenými v komédii To nemá chybu majú autentický novinársky pôdorys, čo hre dodáva na atraktivite a režisérovi Ondrejovi Spišákovi zase núka množstvo príležitostí na pôsobivé scénické stvárnenie.
Autor hry a textov piesní: Stanislav Štepka, réžia: Ondrej Spišák, hudba: Juraj Haško, scéna: František Lipták, kostýmy: Katarína Hollá.
Hrajú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Simona Miháliková, Zuzana Norisová/Barbora Švidraňová, Jozef Adamčík, Michal Kubovčík/René Štúr, Samuel Spišák/Ondrej Hraška, Marcela Cmorejová/Juraj Haško, Ladislav Hubáček a Vladimír Svítek.
 
Objednať cez TicketPortál